Ana sayfa > Sanayi bilgi > İçerik

Güneş enerjisi dönüşüm

Jan 19, 2015

Birincil inverter DC Giriş Voltajı sabit bir değere dönüştürülür işlevidir. Bu işlev elde boost dönüştürücü ve alttan yukarıya ittirmek anahtar ve destek diyot ihtiyacı. Güneş enerjisi dönüşüm hakkında söylemek için küçük serisi altında solar invertör aşağıdaki:

İlk yapılandırmada, sonra destek aşaması izole bir tam-Köprü Dönüştürücüsü. Rolü tam köprü trafo yalıtım sağlamaktır. İkinci tam köprü converter çıkış ilk tam köprü DC dönüştürücü Sahne Alanı'ndan DC içine alternatif akım (AC) kullanılır. Bu filtre, amacı güvenli bir yalıtım sağlamaktır ve izole güç kaynağı kılavuz gece ve daha önce çıktısını bir başarısızlık durumunda bir ek çift kişi röle switch üzerinden AC kılavuz ağa bağlı.

İzole non solutions ikinci yapısıdır. Onda, DC voltaj AC voltajı artırmak çıkışının doğrudan sahne.

Üretim Bölümü özel topolojide fonksiyonel entegrasyon artırmak için yenilikçi topoloji güç anahtarı ve güçte diod ve AC kullanan üçüncü yapısı.

Güneş panelleri dönüşüm verimliliği % 100'e yakın inverter verimliliği çok önemli olması çok düşük ise. Almanya'da, güneye bakan çatı 3kW serisi modülünün bir tahmini yıllık üretimi ile 2550 kWh monte. Eğer % %95 96 bir yıldan fazla inverter verimliliği elektrik 25kWh oluşturmak mümkün olacaktır. Bu 25kWh ek modül kullanımını üretir ile ilgili maliyetler arttı bir inverter. Böylece inverter olmayan çift maliyet, çok daha verimli inverter yatırım verimliliği % 95'den % 96 için kaçınılmaz bir seçim çünkü. Tasarımlar inverter verimliliğini artırmak için en uygun maliyetli şekilde ortaya çıkan önemli tasarım kriterleri olduğunu.