Ana sayfa > Haber > İçerik

İyi Bir Solar Şarj Kontrol Cihazı Seçmenize Yardımcı Olacak 5 İpucu

Jul 22, 2020

1. Dikkate alınması gereken iki ana Fangpusun solar şarj kontrol cihazı türü vardır: PWM ve MPPT

PWM: Daha az verimli, Ucuz Maliyet

MPPT: Yüksek verimli, Yüksek Maliyetli

QQ图片20200722093912

Fangpusun Önerisi: 30Amp'den fazla istek varsa, en iyisi MPPT Solar Şarj Kontrol Cihazı kullanmaktır.

2. Sistem voltajı (Pil Bankası voltajı). Normalde Akü Voltajı için 12v 24v 36v 48v 60v vardır, bu nedenle önce sistem voltajınızı onaylamanız gerekir. Güneş şarj kontrol cihazının farklı akü voltajı için çok farklı modelleri olduğundan.

Fangpusun Önerisi: Pil bankası için uzun çalışma süresi pil ömrünü etkileyecektir, En iyisi, pil bankanızla birlikte çalışan "Pil Dengeleyici" yi kullanmaktır, Bu nedenle, her pilin bir miktar şarj akımı ve Voltajına sahip olabileceği doğrulanabilir.

3. PV gücü. Bu, güneş panellerinizden gelen toplam PV gücüne göredir. Sistem voltajını onayladıktan sonra, toplam PV gücü, Sisteminiz için hangi Model solar şarj kontrol cihazlarının en iyi olduğuna karar verecektir.

图片1


Fangpusun Önerisi: FLEXmax MPPT Serisi (60A ve 80A), diğer güneş kontrolörlerinden en büyük Maksimum PV gücüne sahiptir. Büyük PV gücü ile en iyi seçimdir.

4. Maksimum PV açık devre voltajı (VOC). Güneş panelinin bağlantı modu finalde VOC için ne kadar voltaj belirleyecektir, Solar Kontrolör modellerinde VOC için 47V 75V 100V 150V seçilmiştir.

Fangpusun Önerisi: Önce VOC'ye öncelik verin, Kısa devre akımı modül kaybını artıracak ve pil verimliliğinin iyileştirilmesinin etkisini azaltacaktır.

5. Fangpusun çalışan personeli ile iletişime geçin, sizin ve güneş sisteminiz için doğru solar Şarj kontrol cihazını seçmenizi sağlayacaktır.