Ana sayfa > Haber > İçerik

Batarya Dengeleyici: Ne Dengesi Ve Nasıl

Jul 15, 2020

Farklı algoritmalarpildengelemegenellikle belirli bir aygıt için bir pil paketinde birden çok seri hücre kullanıldığında tartışılır. Hücre dengelemesini gerçekleştirmek için kullanılan araçlar tipik olarak karşılık gelen FET'leri kontrol ederek hücrelere paralel harici yükler bağlayarak bazı hücrelerin şarj sırasında (ve bazen deşarj sırasında) baypas edilmesini içerir. Tipik by-pass akımı birkaç miliamper ile amper arasında değişir. Hücre voltajlarındaki bir fark, daha yüksek voltajlı by-pass hücreler yoluyla anında veya kademeli olarak düzeltilmeye çalışılan dengesizliğin en tipik bir tezahürüdür.

Çalışmalarımızda sık sık pil dengeleyici tarafından ne tür pillerin kullanıldığını soran müşterilerle tanışıyoruz? Her bataryaya, batarya başına 18V'a kadar, toplam 36V'a kadar uygulanabilir.

pil dengeleyiciiki adet 12 voltluk akünün seri veya birden fazla akünün seri şarj durumunu dengeler. Ne zamangüneş kontrol24 V akü sisteminin şarj voltajı 27 V'u aşar, akü dengeleyici seri bağlı iki akünün voltajını karşılaştırmak için açılır. Akü dengeleyici, akünün maksimum voltajından maksimum 1 amper akım alacaktır. Ortaya çıkan şarj akımı farkı, tüm pillerin aynı şarj durumuna doğru hareket etmesini sağlayacaktır.

Gerekirse, birden fazla dengeleyici paralel olarak bağlanabilir. Üç pil dengeleyici 48 voltluk pil takımını dengeler.

Bu arada, müşterilerimizin çoğu BMV-700/702 kullandıpil monitörüpil dengeleyici ile birlikte çalışın.

2_2