Ana sayfa > Haber > İçerik

PWM ve MPPT Solar Controller Arasındaki Fark

Oct 16, 2020

Şebekeden bağımsız fotovoltaik sistemde,solar şarj kontrolörüpilin aşırı şarjını ve aşırı deşarjını korumak ve pil ömrünü uzatmak için vazgeçilmezdir.PWM şarj kontrolörüçok olgundu. Ancak fiili durumda, fotovoltaik güç istasyonunun işletilmesinden sonra, elektrik üretiminin genellikle orijinal tasarım değerinden daha düşük olduğunu ve bu da sistemin israfına neden olmadığını gördük.

图片1

Fangpusun MPPT denetleyicisiiyi bir seçimdir, MPPT, maksimum güç noktası takibi, güneş paneli voltajının gerçek zamanlı izlenmesi ve en yüksek voltaj ve akım değerini takip ederek, en yüksek elektrik enerjisi çıktısı, pili şarj etmek için en yüksek verime sahip sistemdir. .

图片2

Güneş panelinin çıkış voltajı, akü voltajından yüksek olmalıdır. Güneş panelinin voltajı akünün voltajından düşükse, çıkış akımı 0'a yakın olacaktır.

图片3

PWM solar şarj kontrolörleriGüneş panellerinin enerjisini, çevredeki ortamın değişikliklerine göre değişmeyecek parametreleri ayarlayarak (veya sabit voltaj veya sabit akımla) aktarın. Bir yandan bataryanın her zaman yetersiz şarj durumunda kalmasına neden olmak kolaydır, diğer yandan hava güzel olduğunda güneş enerjisi panelinden tam anlamıyla yararlanamayarak israfa neden olur.