Ana sayfa > Haber > İçerik

Fangpusun Batarya Dengeleyici

Jul 03, 2018

fangpusun Pil Dengeleyici

Tüm PV sistemlerinde piller olacaktır ve aynı pil grubu, farklı kapasite, son voltaj, dahili direnç, şarj voltajı, deşarj voltajı, kendi kendine deşarj ve üretim sürecinin etkisinden dolayı farklı bir şarj durumuna, depolama süresine sahip olacaktır. ve çalışma ortamı (sıcaklık).

Piller bir süre paralel olarak birbirine paralel olduğunda, her bir pilin terminal voltajı farklı olmuştur. Süre ne kadar uzun olursa, voltaj farkı o kadar büyük olur. Akü bankası şarj edildikten sonra, etkin deşarj süresi kısalır ve şarj süresi kısalır. Bu sorunun nedeni, batarya bankasındaki bataryaların dengesizliğidir.

image.png

Fangpusun pil dengeleyicinin işlevi, her pilin akü voltajını dengelemek ve böylece tüm aküler aynı veya benzer voltajlara sahip olmaktır. Akü şarj edildiğinde ve şarj edildiğinde, tüm aküler sınır şarj voltajına ve deşarj voltajına aynı anda ulaşabilir. Ve fangpusun pil dengeleyicisinin yaydığı nabız, bataryayı tamir etme ve iyileştirme ve batarya bankasının servis ömrünü uzatma fonksiyonuna sahiptir.

Fangpusun pil dengeleme, çoğunlukla çeşitli piller için kullanılan, 12 V pil bankası için 1 adet pil dengeleyici, 48V pil bankası için 3 adet pil dengeleyici olan aktif dengelemedir.

image.png