Ana sayfa > Haber > İçerik

Solar Kontrolör Olmamasının Ciddi Sonuçları

Apr 06, 2019

Evinizde kurulu bir şebeke dışı güneş şarj sistemi varsa, güneş panelleri, invertörler, bataryalar ve güneş şarjı kontrol cihazları içerdiğini bilmelisiniz.

Ne? Güneş kontrol ünitesinin hangi kısmı olduğunu bilmiyor musunuz?

Güneş panellerini akülere bağlayan önemli kısımdır. Neden önemlidir

On yıldan daha uzun bir süre önce, bazı kötü alanlarda güneş kontrolörleri satılmadığında, insanlar yalnızca güneş panellerini ve pilleri güneş pili kontrol cihazı yerine bir diyotla bağlarlar. Ancak, basit diyot nedeniyle aşırı şarj, aşırı sıcaklık ve aşırı akımın koruyucu etkisi yoktur, güneş pili genişleme patlaması yanmasına neden olur. Patlama kaçınılmaz olarak yangına neden olacak ve kayıp daha ciddi olacak! Bu, güneş kontrol cihazının bulunmadığı tehlikesidir.

Peki ya PWM kontrolörü ve MPPT şarj kontrolörü? Güneş panelleri için PWM güneş kontrol cihazının verimliliği% 60 ~% 70, güneş panelleri için MPPT güneş kontrol ünitesi% 98'dir. Neredeyse hiçbir güneş enerjisi kaybı yoktur ve güneş enerjisinin pillere en verimli şekilde dönüştürülmesidir.

Bu nedenle, bataryaya zarar vermemek ve maddi hasara yol açmamak için güneş paneli elektriğinin yüksek verimli kullanımı, hızlı bir şekilde fangpusun MPPT güneş kontrolörleri satın alın.