Ana sayfa > Haber > İçerik

Solar sokak ışıkların tasarım

Jan 19, 2015

Bugün küçük serisi solar denetleyicisinin bazı güneş sokak ışık denetleyicisi ile ilgili tasarım konularını tanıtmak, burada basit bir tasarım üzerinde güneş ışıkları anlamak için üç açıdan küçük dizi izleyin:

1. select controller yok sayılmaz

SELECT controller genellikle bir sorun olmaktan yoksayılan firmaları, kalitesiz controller katmanını eksik, 12V / 10A denetleyicisi piyasa fiyatları tüm sokak değer sistemi, ama en küçük bir parçası olmasına rağmen $ 100-200, değişen çok önemli bir yönü vardır. Satın alma maliyetleri kalite kontrolünü doğrudan güneş sokak aydınlatma sistemi bileşenleri ve tüm sistemin ömrünü etkiler.

(1) tercih otomatik düşürücü güneş regülatörü ile bu denetleyici, pilin kalan kapasite üzerinde dayalı otomatik olarak çıkış gücü için yükü azaltır. Yetersiz pil kapasitesi, denetleyici çıkış akımı azaltır. Pil kapasitesi kurtarma ve geri yükleme sonra özgün denetleyici çıktı enerji tasarrufu etkiyi geçerli bu özellik çok kullanışlıdır.

Denetleyicileri (2)-var olmak seçme ile ayarlanabilir güç denetleyicisi güç yönetmeliğine yaygın olarak terfi etti, otomatik olarak çalışma geçerli LED Lamba gece zaman, elektrik tasarrufu, birkaç yayalar azaltabilir ama yapılandırma paneller oranı da kaydeder.

(3) yüksek verimli şarj seçmek için denetleyici MCT şarj modu kontrol ile otomatik olarak gereksiz atık şarj kaçınmak için pil plakaların maksimum akım izleyebilirsiniz.

Çoğu (4) su geçirmez denetleyicisi, denetleyici Kutbu üssü monte edilmiş, özellikle yağışlı sezon, su için kolay, kumanda sisteminin ömrünü uzatmak ve bakım maliyetlerini azaltmak için su geçirmez denetleyici seçmelisiniz.

(5) daha fazla enerji tasarrufu özellikleri, aynı zamanda dikkat denetleyicisi pil ve diğer bileşenler gibi trickle şarj modu kontrol sahip koruma, iyi koruyabileceğiniz pil ek olarak seçilmesi, pil ömrü, ayrıca kumanda ayarı artan dü & ük Gerilim koruma değeri, dü & ük Gerilim koruma değeri ≥ 11.1V, pil aşırı deşarj, pil așırı önlemek için ayarlamak deneyin, deşarj servis ömrü azaltacaktır.

2, ışık, ısı ve sabit.

Daha uzun ömrü LED ışıkları ve güneş sokak aydınlatma veya genel kullanılır böylece güç alt dönem azaltmak için gece boyunca çalışabilirsiniz mühendislik LED ışıkları kullanacak. Ama kalitesiz LED ışıklar düzensiz katman ışık ciddi LED altı ay % 50 ışık yoğunluğunu azaltmak, daha yavaş LED ışıklar ışık sönüyor seçtiğinizden emin olun mümkün fades. En önemli sıcaklık ve Sabit sorun, sürekli güncel sürücü veya yapmak için LED ışıklar denetleyici artı bir sabit sabiti geçerli kullanabilirsiniz, bu en iyi artış bakır veya pirinç alüminyum daha verimli ısı dağıtımı için gerekli ısı dağılımı için alüminyum ısı emicisi güvenmek, sıcaklık kontrol, LED ömrü daha uzun olur.

3, don't yapılandırma azaltmak, aksi halde daha iyi daha fazla zarar

Solar sokak ışıkları, güneş ve pek çok yerde ışıklar-sizlik çekmek-in sürekli yağışlı gün ışığında özellikle normal aydınlatma gereksinimlerini karşılamak değil kış dönemi daha belirgin, kalitesiz kullanımına ek olarak, bileşenler ile ilgili birçok pratik uygulamalar arasında bir başka önemli nedeni körü körüne bileşen maliyetleri azaltın tasarım yapılandırma gereksinimlerine göre değil, güneş panelleri ve Standart pil kullanımını azaltmak, yağmurlu bir gün içinde ortaya çıkan sokak aydınlatma sağlayamaz.